Roma je tokom ljeta dovela veliko ime na mjesto novog trenera, a u Rim je stigao Jose Mourinho koji je prije toga dobio otkaz u Tottenhamu.

Sjajni Portugalac je novu epizodu u Seriji A započeo na odličan način, ali usljedila je serija loših rezultata pogotovo se pamtni ona u Europa Conference ligi.

Poraz na gostovanju kod norveškog Bodo/Glimita od čak 6:1 je teško pala svima u klubu, a pogotovo Mourinhu kome je to jedan od najvećih poraza otkako se bavi trenerskim poslom. Prije tog poraza u Norveškoj, Vučica je poražena i od Juventusa 1:0, a sinoć su na Olimpicu odigrali 0:0 protiv Napolija.

Remi protiv Napolija i poraz od Juventusa ne boli toliko koliko boli sramotam poraz protiv Bodo/Glimita, a prema navodima italijanskih medija ceh plaća čak 5 igrača. Fabrizio Romano, specijalista za transfere, navodi da Mourinho protiv Napolija izostavio čak 5 igrača koji su igrali meč protiv Bodo/Glimita.

Posebni je razočaran kako su pojedini igrači odigrali taj meč, a pružena im je prilika da se dokažu i pokažu da zaslužuju igrati i bitnije utakmice. Čak 5 igrača bi moglo već tokom zime da promjene sredinu, a sigurno da će u nastavku sezone teško dolaziti do šanse da igraju.

Borja Mayoral, bivši igrač Real Madrida, u sramnom porazu je odigrao samo 45 minuta i Mourinho je odlučio da ga izvede već na polovremenu. Mourinho je razočaran onim šta je pružio njegov napadač i postoje velike šanse da on napusti Olimpico i svoju karijeru već na zimu nastavi u La Ligi.

Bryan Reynold, mladi bek je protiv Boda imao svoj debi, ali taj debi neće pamtiti po dobrom. Utakmica ispod prosjeka i nije pokazao protiv dosta slabije ekipe nešto posebno, a moguće je da ga Mourinho pošalje na pozajmicu tokom zime jer ima svega 20 godina i sigurno da mu je potrebno utakmica. Gonzalo VIllar je takođe odigrao utakmicu ispod prosjeka, igra u veznom redu i za njega se već tokom ljeta raspitivali klubovi iz La Lige.

Ova utakmica sigurno da je otvorila oči Mourinhu i ne bi imao ništa da ga proda, a zainteresovanih klubova već ima. Amadou Diawara je u Seriji A odigrao svega 7 minuta dok je u Europa Conference ligi odigrao u 3 meča tek 138 minuta, i nije ni čudo što tako malo ima povjerenja u njega Mourinho nakon prikazane partije protiv Boda.

Marash Kumbulla je zadnji na spisku imena na koje vjerovatno Mourinho neće računati. Kumbulla je u Rimu na pozajmici iz Verone i gotovo da mu je budućnost na Olimpicu već okončana.

Mourinho već polako u svojoj sezoni na klupi Vučice vidi na koga može računati, a na koga ne, i polako u svojoj glavi sklapa tim koji bi se u budćnosti mogao sigurno boriti za Scudetto.